احداث اولین پارک صنعتی فن آوری پتروشیمی کشور در دزفول

فرماندار دزفول از صدور مجوز برای احداث اولین پارک صنعتی فن آوری پتروشیمی کشور در دزفول خبر داد. حمید قناعتی عصر دوشنبه درجلسه کمیته برنامه ریزی دزفول افزود: مجوز ساخت اولین پارک صنعتی فن آوری پتروشیمی از سوی وزارت نفت صادر و موافقتنامه آن دریافت شده است.

وی گفت: در پی جلسه مشترک شبکه تحلیل گران تکنولوژی ایران (ایتان ) وابسته به نهاد ریاست جمهوری و برخی واحدهای وزارت نفت در ماههای گذشته در محل فرمانداری دزفول ، با احداث این پارک به مساحت یکصد هکتار با سرمایه گذاری سازمان تامین اجتماعی کشور و بخش خصوصی در دزفول موافقت شد.

فرماندار دزفول افزود: برای تهیه پروتکل اجرایی این پروژه جلسه‌ای روز چهارشنبه در دفتر وزیر نفت به همراه نماینده دزفول و کارشناسان برگزار خواهد شد.

قناعتی افزود: تعدادی از سرمایه‌گذاران اماراتی نیز آمادگی خود را برای همکاری و سرمایه‌گذاری کلان در بخشهای کشاورزی، تولید کود ، بسته بندی محصولات و غیره ابراز داشته اند.

‬وی گفت : این آمادگی در دیدار چندی پیش گروهی از نمایندگان سرمایه‌گذاران اماراتی اعلام و مقرر شده در همین هفته نیز جلساتی با آنان در تهران برگزار شود.

قناعتی افزود: با اجرای پروژه پارک صنعتی فن آوری پتروشیمی در دزفول ، چهار هزار فرصت شغلی ایجاد می‌شود.

بنابه اظهار وی ، دزفول به لحاظ داشتن موقعیت مناسب و ویژگیهای منحصر بفرد به عنوان محل احداث اولین پارک صنعتی فن آوری پتروشیمی کشور انتخاب شده است .

قناعتی افزود: تعداد زیادی کارگاه و کارخانه کوچک به شکل خوشه‌های صنعتی وابسته به هم در این پارک احداث می‌شود.

فرماندار دزفول گفت : مواد اولیه مورد نیاز این پارک از پالایشگاه‌های نفت تامین می‌شود و محصولات آن انواع لوله‌های پلی اتیلن ، یونولیت ، لوله سبز، لاستیک‌های فشرده ، ظروف پلاستیکی مختلف ، اسباب بازی و فیلم و مخازن سوخت و غیره را شامل خواهد شد.

وی افزود: ویژگی این پارک آموزش کارگران در کنار واحدهای تولیدی است که علاوه بر ایجاد چهار هزار فرصت شغلی مستقیم و ارزش افزوده بالا ، آلایندگی زیست محیطی ندارد.

قناعتی خاطرنشان کرد که شهرستان دزفول بدلیل داشتن امنیت و نیروی انسانی متخصص در کنار امکانات حمل و نقل هوایی و زمینی جاذبه‌های خوبی برای سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف دارد.

فرماندار دزفول نزدیکی به مرز ، وجود رودخانه دز و بالا بودن سطح آب‌های زیر زمینی را از دیگر مزیت‌های این شهرستان برای سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی در منطقه اعلام کرد.

در جلسه کمیته برنامه ریزی دزفول با حضور مدیران دستگاههای اجرایی درخصوص بودجه تخصیصی این دستگاهها در زمینه‌های مختلف عمرانی و توسعه شهر و روستای منطقه درسال ‪ ۸۷‬بحث و تبادل نظر شد و هریک توضیحات مختصری در مورد پروژه‌های خود و مراحل پیشرفت و یا نیاز به تکمیل ایراد کردند. ‬


/ 2 نظر / 19 بازدید
زری

به ماهم کمک کنید تابتونیم فعال باشیم.اگه بودجه دارین به داد ما هم برسین.09171104917باتشکر

محمد

بی خیال این هم مثا چند پروژه دیگه میمونه واسه اندیمشک . خاک تو سر هر چی بی غیرته ازاد راه که رفت این هم بزار بره پایگاه هم بره اصلاَ تا چند ساله دیگه دزفول هم بره جمعیت درفول 750 هزار نفری اعلام سده 350هزار نفر وای برشما ژس وجدان کجاست دانشگاه بزرگ دزفول کجاست !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!