خبرهای دزفول dezful news

خبرهای دزفول dezful news اخبار دزفول

بی توجهی به فرمایشات مقام رهبری توسط برخی مدیران خوزستان
ساعت ۱۱:٢٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٢/۸   کلمات کلیدی: شهر دزفول ،استان دزفول ،خبر دزفول ،آزاد راه دزفول

تغییر مسیر آزاد راه خلیج فارس
بی توجهی به دغدغه های مقام معظم رهبری(مد) در سطوح عالی تصمیم گیری و مدیریت استان خوزستان

داستان تکراری ذبح منافع ملی به پای سلایق شخصی!!

تلاش برخی مدیران ارشد استان خوزستان در خصوص تغییر مسیر آزاد راه  خلیج فارس  از کریدور شرقی به غرب استان  (واقع در فاصله 45 کیلومتری مرز عراق) با توجه به نکات زیر میتواند جالب  توجه باشد:

1- با پایان یافتن جنگ تحمیلی و تجارب کسب شده از جنگ، مقام معظم رهبری(مد) تاکیدات خاصی را مبنی بر در نظر گرفتن عوامل دفاع غیر عامل در اجرای تمامی پروژه- های کلان کشور داشته اند و اجرای کریدور شرقی با فاصله حدود 102 کیلومتر از مرز ، عبور آزاد راه از شرق شهرهای بزرگی چون دزفول و شوشتر، وجود رودخانه های متعدد کوچک و بزرگ، وجود بیشه ها و کوه ها و دره ها و غیره، همه و همه مبتنی بر همین منویات مقام معظم رهبری(مد) بوده و میباشد.


 
همایش روزجهانی بناها و محوطه‌های تاریخی در دزفول
ساعت ٧:٥٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٢/٥   کلمات کلیدی: میراث فرهنگی دزفول ،شهر دزفول ،اخبار دزفول ،دانشگاه آزاد دزفول

همایش روزجهانی بناها و محوطه‌های تاریخی با عنوان " ایران سرزمین مقدس" روز یکشنبه در سالن آمفی تئاتر دانشکده فنی مهندسی دانشگاه آزاد اسلامی دزفول برگزار شد.

دراین همایش چند تن از محققان مقالاتی با عنوانهای معماری و مرمت ابنیه های تاریخی، بررسی اجمالی تمدن عیلام، بقاع متبرکه و آرامگاههای دزفول و نیز دزفول شهر آجری ارایه کردند.

در این همایش رییس دانشگاه آزاد اسلامی دزفول بر اهمیت کارهای پژوهشی و تحقیقاتی در زمینه باستانشناسی با توجه به ویژگیهای تاریخی منطقه تاکید کرد.


 
احداث اولین پارک صنعتی فن آوری پتروشیمی کشور در دزفول
ساعت ٧:٤۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٢/٥   کلمات کلیدی: دزفول ،خبر دزفول ،اخبار دزفول ،فرماندار دزفول

فرماندار دزفول از صدور مجوز برای احداث اولین پارک صنعتی فن آوری پتروشیمی کشور در دزفول خبر داد. حمید قناعتی عصر دوشنبه درجلسه کمیته برنامه ریزی دزفول افزود: مجوز ساخت اولین پارک صنعتی فن آوری پتروشیمی از سوی وزارت نفت صادر و موافقتنامه آن دریافت شده است.

وی گفت: در پی جلسه مشترک شبکه تحلیل گران تکنولوژی ایران (ایتان ) وابسته به نهاد ریاست جمهوری و برخی واحدهای وزارت نفت در ماههای گذشته در محل فرمانداری دزفول ، با احداث این پارک به مساحت یکصد هکتار با سرمایه گذاری سازمان تامین اجتماعی کشور و بخش خصوصی در دزفول موافقت شد.